5 zasad jak zadbać o cerę po zimie
Połowa marca. Z utęsknieniem wypatrujemy już wiosny. Ciepłe wieczory, dłuższe dni, zapach kwitnących drzew i zielone skwery. To wszystko wypełnia nasze ciało pozytywną i wręcz melodyjną radością. Jednak nim w pełni zaczniemy cieszyć się z dobrodziejstw natury, warto pomyśleć o sobie. Jak zadbać o skórę po zimie? Jak przygotować się na wiosnę? O tym i jeszcze więcej dziś.
Miało być dziś, o czymś innym, coś o włosach, ale czekałam z utęsknieniem na paczkę. Dostałam. Więc z całej tej radości, dziś o tym, jak zadbać o skórę po zimie.
Nie zależnie od tego, w jakim miejscu na ziemi mieszkasz, twoja skóra wymaga innej opieki. Jeśli jak ja stosujesz 10 etapowy rytuał pielęgnacyjny, to tylko Ci przypomnę, to co już wiesz.:)
Jeśli nie.? To zapytam wprost. Dlaczego? Dla zapominalskich wrzucam link.
Tu znajdziecie wszystko, co powinniście wiedzieć o etapach pielęgnacji. Każda skóra jest inna. Pamiętaj. Dostosuj rytuał do swojego trybu życia i potrzeb.
Kondycja twojej skóry po zimie
Klimatyzacja, suche, mroźne powietrze, zanieczyszczenia, ogrzewanie, mniej ruchu, zła dieta. To wszystko wpływa negatywnie na twoją skórę. Dziś możemy doliczyć jeszcze środki dezynfekujące, maseczki na twarzy, które czasem musimy mieć nawet 8 godzin. Ogólnie rzecz ujmując, nasza skóra wymaga teraz od nas więcej uwagi.
Od czego zacząć?
1. Złuszczanie i morsowanie
Zaskoczona. Wiedziałam, że znów was czymś zaskoczę. Otóż jeśli chodzi o złuszczanie, jest to o tyle ważne, że nie tylko pobudza krążenie, ale przede wszystkim oczyszcza, napina skórę i pozbawia ją martwego naskórka. Czyli mamy gładszą i bardziej jędrną cerę.
Więc co z tym morsowaniem?
Morsowanie zmniejsza obrzęki i sińce oraz poprawia mikrokrążenie. Jeśli rano ciężko ci się obudzić, a twoja twarz wygląda na lekko opuchniętą, warto pomyśleć o morsowaniu.
Na czym polega morsowanie
Brzmi to dość hardkorowo, tak naprawdę to prosty zabieg. Wystarczy na noc wrzucić do lodówki maskę w płachcie lub zmrozić krem, który używasz na dzień. Rano po otrzeźwiającym oczyszczaniu chłodną wodą, nałożyć na twarz schłodzoną maskę lub krem.
Na opuchnięte oczy, można przyłożyć łyżeczkę, którą wcześniej wrzuciłaś do lodówki. Taki masaż nie tylko da Ci ukojenie, ale zniweluje opuchliznę.
Brzmi egzotycznie, ale zajmuje chwilę.
2. Nawilżanie i odżywianie
Twoja skóra potrzebuje witamin, antyoksydantów i minerałów, które doskonale ją odżywią i nawilżą, wzmocnią i sprawią, że nabierze zdrowego blasku. Dlatego, wiem, że się powtarzam, ale to bardzo ważne, aby czytać składy. Ten krem, który stosowałaś zimą nie koniecznie będzie idealny w okresie wiosennym. Zwróć uwagę, aby jego konsystencja była lekka, jednak wzbogacona dużą ilością witamin i minerałów.
Możesz stosować serum, esencje, kremy przygotowane na bazie olejków i ekstraktów roślinnych, które zapewnią twojej skórze nawilżenie, wspomogą procesy regeneracyjne oraz zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
Przesuszona skóra
Staraj się używać kosmetyków bez alkoholu, nie mówię o tych potrzebnych i nie mam tu na myśli lampki wina. Po zimie nasza skóra jest przesuszona, w dodatku wciąż odkażamy dłonie, którymi później intensywnie pocieramy twarz. W środkach dezynfekujących jest alkohol, a on wraz z naszymi placami ląduje na twarzy. A my go starannie wklepujemy w policzki, czoło i brodę. Efekt podrażniona, wysuszona skóra.
Dezynfekcja owszem, ale staraj się nie dotykać twarzy. Staraj się nie stosować kosmetyków z alkoholem. Kosmetyki np. tonik, który ściąga twoją skórę, że słyszysz skrzypienie, nie jest dla ciebie dobry. Wyrzuć go i nie dręcz więcej nim cery. Wybierz kosmetyki na bazie drzewa herbacianego, jeśli masz tendencję do wyprysków, albo z wyciągiem z rumianku. Aloes wspaniale nawilża i łagodzi podrażnienia skóry.
3. Kremy z Filtrem
Bardzo ważne jest nie tylko wiosną, kremy z filtrem właściwie powinnaś stosować zawsze. Pamiętaj, że promieniowanie UVB, czy UVA przenika nawet przez szyby i powoduje wiele szkód w twoim organizmie. Nie tylko przyspiesza efekt starzenia, ale są przyczyną powstawania przebarwień, które nie wyglądają dobrze. W dodatku używając kremów z filtrem, zabezpieczasz się przed wystąpieniem raka skóry. Kremu z filtrem używaj zawsze, nawet gdy nie masz zamiaru wychodzić z domu.
4. Dieta
Jeśli chodzi o zdrową dietę, nie będę się rozpisywać, co powinnaś jeść, ważne, aby dostarczyć swojemu organizmowi dużo potrzebnych mu witamin, składników odżywczych i minerałów. Dieta powinna być zbilansowana i dostosowana do twojego stylu życia. Dużo pij. Co najmniej 2l wody dziennie. Możesz ją pić z cytryną, jeśli nie lubisz czystej wody, lub do smaku dodawać listki mięty. Właściwie nawodniony organizm to zdrowa skóra. Na pewno wrócę do tematu diet, bo jest zbyt obszerny, aby pozostawić go tylko słowem wzmianki.
5. Makijaż
Ostatnia rzecz. Makijaż, obecnie to już nie wiem, czy warto, czy nie, skoro i tak nosimy maski. Jednak w okresie wiosny dobrze jest, powiedziałabym, że to obecny trend, make -up minimalistyczny. Wiosną, może zamiast podkładu wybierz krem BB. Najlepszy make-up to no make-up.
Jeśli zadbacie o dobrą kondycję waszej cery, to nie będziecie potrzebowały mocnego makijażu. Zdrowa skóra jest promienna i wygląda młodo. Wystarczą jej tylko delikatne akcenty, aby wyglądała idealnie.
Komentarze
Prześlij komentarz