Co zrobić z przepełnioną szafą? Gdzie i jak sprzedać ciuchy?

szafa

Obecnie jest milion sposobów na pozbycie się natłoku ubrań w szafie. Można je oddać przyjaciółkom lub komuś z rodziny. Można je wrzuci do kontenera z odzieżą używaną albo oddać instytucji, która zajmuje się zbiórką ubrań. Można je też sprzedać i dodatkowo zarobić. Ty zdecyduj co z nimi zrobisz. O to kilka możliwości. 

Zrobiłaś porządki w szafie. Obok ciebie zalega stos dobrych, być może całkiem nowych rzeczy z metkami, a ty wiesz, że ich nigdy nie założysz. Pierwszy etap za Tobą. Szafa jest gotowa na twoją przemianę. Co jednak zrobić z ubraniami, które leżą na stercie? Nie będziesz ich nosić, to wiesz. Co dalej? Jak pozbyć się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy? 

Każdy z nas ma ubrania, które wciąż przekłada z jednego miejsca w drugie. Są zbyt dobre, aby je ot, tak wyrzuć, wiemy też, że raczej ich nigdy nie założymy. Powody mogą być przeróżne jak te, które zmotywowały nas do zakupu. Ja w swojej znalazłam takie, które wciąż mają metkę. Tak, niestety. Wiem, że nigdy ich nie założę. Po co je kupiłam — nie mam pojęcia. Były w promocji, wydawało mi się, że kiedyś je założę. W tamtym momencie chciałam je mieć. Nie ważne. Istotne co z tym teraz zrobić. 
Jest kilka możliwości, z których możecie skorzystać. 

Po pierwsze, zawsze możesz je komuś oddać
Często, gdy robię porządki w szafie i zanim zapakuję do ogromnych toreb te, których nie założę, przeglądam je jeszcze raz. Część z nich rozdaje przyjaciółkom i rodzinie. Oczywiście wybierają, tylko te, które im się podobają. Reszta zostaje. 

Możecie zorganizować wymianę. To świetna zabawa. One na pewno też mają coś, czego chciałby się pozbyć, bo i tak tego nie założą, a wam przyda się nowy ciuszek. 

Dobra, już słyszę, ale ja nie mam komu. Bo przecież każdy z nas jest inny. Mamy różne gusta, różne figury i różne style. Jeśli nie masz komu oddać, to masz całe mnóstwo  innych  możliwość. Spokojnie.

Po prostu sprzedaj. Tak, to takie proste

cash


Wyobrażam sobie twoją, minę. Nie przejmuj się, ja zrobiłam taką samą, gdy przyjaciółka poleciła mi, żeby zaczęła sprzedawać to, czego i tak nie noszę. Pierwsza myśl. A kto to kupi? Czy są wystarczająco ładne? Za ile wycenić? Gdzie mogę sprzedać? Jak to się robi? Takie myśli kłębiły mi się po głowie. Pamiętaj, że sprzedając ubranie, nie tylko robisz miejsce w szafie ale też zarabiasz. Zarobione pieniądze możesz przeznaczyć na wyśnioną torebkę lub na inny cel.

Gdzie sprzedawać ubrania? 
Właściwie dziś mamy do dyspozycji całą gamę możliwości. Internet jest niezastąpiony w tej kwestii, ale są również inne sposoby. 

Więc, gdzie można sprzedawać

Wszyscy znamy Allegro.pl, tam ludzie sprzedają nie tylko ubrania, meble, auta, mieszkania. Można tam kupić wszystko. Prócz Allegro.pl, do dyspozycji mamy eBay, Gumtree czy Olix. Ostatnio coraz więcej grup sprzedażowych pojawia się też na Facebooku, czy Instagramie, tam też.

Do moich ulubionych stron dziś należy Vinted.pl. To cudowna strona nie tylko daje możliwość sprzedania ubrań ale też kupienia „perełek” za niewielkie pieniądze. Fajna sprawa. Zachęcam. 

Prócz Vinted, znalazłam jeszcze stronę szafa.pl. Jak wspominałam Facebook, jest naszpikowany stronami, gdzie można kupić i sprzedać, a także skorzystać z fajnych promocji na zabiegi kosmetyczne, czy fryzjerskie wariacje. 

Wyprzedaże garażowe
Nie wiem jak wam, ale mi zawsze kojarzyły się z amerykańskimi filmami, gdzie wynoszą wszystko z domu, metkują i ustawiają przed domem. W naszym kraju są coraz bardziej popularne. Jeśli nie masz ochoty bawić się w zdjęcia i opisy ubrań, może warto rozejrzeć się za czymś takim. 

Oczywiście zawsze jest opcja iść po linii najmniejszego oporu i oddać ubrania do komisu, czy sprzedać w secondhand. 

Pamiętaj, w secondhand wybiorą tylko te, które ich zdaniem mogą się sprzedać, a komis. Raczej nie polecam. Mam złe doświadczenia ale może to przez to. Zdecydujesz sama. 

Moim zadaniem najszybciej można to zrobić przez Internet. Koszty kurierskie nie są tak wysokie, a ty masz pewność, że twój odbiorca będzie zadowolony i rzeczy nie stracą na wartość. 

Czasem oddaję rzeczy do kontenerów PCK. Często pewnie też widziałaś kartkę z informacją zbiórka odzieży dla osób potrzebujących. Tam też można oddać. Rozejrzyj się może pod twoim blokiem, czy domem stoi taki kontener, a może masz w pobliżu jakąś placówkę. Tam na pewno się nie zmarnują. 


sale


Jak przygotować ubrania do sprzedaży? 

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne ale wymaga nieco wysiłku. 

1. Wiadomo, że szybciej sprzedadzą się ubrania zgodne z porą roku, choć to nie zasada. Jeśli masz dużo ubrań z okresu zimowego, a mamy pełnię lata, nie oznacza to, że niczego teraz nie sprzedaż. Po prostu dłużej ci to zajmie. Ja rzadko kupuje latem ubrania na sezon zimowy. Przecież zdążę. 

2. Przygotuj ubrania. Sama wiesz, że czyste, zadbane ubrania przykuwają uwagę. Przecież nie chciałabyś kupić od kogoś brudnych, pogniecionych rzeczy. Myśl o swoim potencjalnym kliencie jak o sobie samej, ty też jesteś klientem (pranie i prasowanie obowiązkowe, nie chcemy sprzedawać niechlujnych ubrań). 

3. Zrób jasny i zachęcający opis. Pomyśl, co przykuwa twoją uwagę, gdy kupujesz ubranie. Jeśli ubranie ma skazę, napisz o tym. Nie warto niczego ukrywać. Nie chciałabyś być oszukana, prawda. Pamiętaj, że potencjalny kupujący zapyta o więcej szczegółów, jeśli coś będzie go interesowało. Zobacz, jak inni to robią. Nikt nie wie wszystkiego od razu. Wszyscy musimy się uczyć. 

4. Ustal cenę. Przed wystawieniem ubrania na sprzedaż zrób mały rekonesans w cenach. Może twoja bluzka, jest w sklepie w takiej cenie, w jakiej ty chciałaś ją sprzedać. Może przez swoje gapiostwo sprzedaż za tanio i co wtedy. Warto wiedzieć więcej. 

5. Zdjęcia. To chyba najtrudniejsze co cię czeka. Pamiętaj, że zdjęcie ma przykuć uwagę i zachęcić do kupienia. Dobierz światło, znajdź miejsce, gdzie cała uwaga odbiorcy skupi się, na tym, co chcesz sprzedać. Możesz dodać jakieś dodatki, dzięki temu podpowiesz swojemu potencjalnemu klientowi, z czym będzie wyglądało super. 

Możesz spróbować sprzedawać w kilku miejscach, potrzebujesz do tego niewiele. 
Telefon, komputer i dostęp do Internetu. 

Ponownie powtórzę, co pisałam już wcześniej, nim wybierzesz się na zakupy, aby uniknąć niepotrzebnego zapychania szafy, warto zrobić listę. Co masz, czego potrzebujesz. (wpis jak robić zakupy?
 Gdy kupujemy świadomie, każda rzecz pasuje do siebie, a my zawsze mamy się w co ubrać.

Komentarze

Popularne